Fotoselli Kağıt Havlu Makinesi Nedir ?

Fotoselli Kağıt Havlu Makinesi Nedir ?

 

Plazalar, ofisler, hastaneler, restoranlar, oteller, okullar ve dershaneler gibi insanların yoğun olduğu yerde kağıt sarfiyatını önlemek için el temizliğini sağlamak amacıyla kullanılan ev dışı temizlik kağıdıdır.

Fotoselli havlu duvara monte edilmiş otomatik ve sensörle çalışan dispanserle kullanılır. Fotosel içerisinde bulunan hareketli bıçak sayesinde bir yapraktan fazlası verilmez. Fotoselli havlu kendinden desenli, çift katlı hijyenik bir temizlik malzemesidir. Geniş bir havlu olması sayesinde eller rahatlıkla kurutulabilir. Sensörlü havluluklar üzerinden bir tane peçete alındığı için kimsenin eli değmez böylece hijyenik bir temizlik sağlanmış olur. Peçete çift katlı ve emici olması sayesinde tek kullanımda kurutma işlemi yaptığı için daha fazla peçete kullanılmasını önler.

Fotoselli havlunun genişliğine göre birçok çeşidi vardır. Bu havluların genişliğine göre de onların kullanılacağı dispanserlerinin de ölçüleri değişir. Fotoselli kağıt havluların genişlikleri 21 cm, 25 cm olarak değişir. Havluların boyları ise farklılık gösterir. Havluların üreticisi boylarını değişik ölçülerde yapabilir. Ama fotoselli kağıt havlunun dispanserinin ölçüleri sabit olduğu için havlunun eni de sabittir. Fotoselli kağıt havlu bir adet halinde satılmaz. Bu havlular ev dışı kullanım oldukları ve birçok insanın kullandığı yerlerde tüketildikleri için çok kısa bir sürede bitebilirler bu nedenle koli halinde satılırlar. Koliler içerisinde 6 tane kağıt havlu vardır. Boyları da genelde 100 mt ile 180 mt arasındadır.

Fotoselli kağıt havlu dispanserler içerisine yerleştirilir. Bu dispanserler kullanılacağı yerde bir yere monte edilerek kullanılır. Bu dispanserler elektrikle çalışabileceği gibi pille de çalışabilirler. Üzerinde bulunan sensöre el yaklaştırılarak kağıt havlu alınır. Burada havlunun boyu ve zaman aralığı ayarlanabilir. Bu şekilde çok fazla havlu kullanılması engellenmiş olur.

Fotoselli kağıt havlular tüketimin yoğun olduğu insanların çok olduğu yerlerde daha çok kullanılır. Kullanım kolaylığı sık sık kağıt havlu değiştirilmesini engellediği için tercih edilmektedir. Kolay kullanımının yanında hijyenik temizlikte sağlamaktadır. Kullanımı için alınan dispanseriyle birlikte kullanılır. İnsanların çok olduğu yerlerde tüketildiği için çok fazla kullanıma uygundur ayrıca ekonomik ve ucuz bir üründür.

Fotoselli Kağıt Havlu Makinesi

 

makinesi içerisinde bulunan farklı mekanizması sayesinde dışarısında bulunan ışık ile şık miktarındaki değişime bağlı olarak miktarı önceden belirlenmiş havluyu size veren makinedir. Fotoselli havlu makineleri kâğıt havlu ile çalışır. Ön kısmında bulunan ışığa el uzatıldığında ışık miktarı azalır ve makine otomatik olarak kâğıt havluyu çıkarır. Havlu makinede belirtilen şekle göre koparılır (genelde yana ve yukarı çekiniz yazısı bulunur.) ve kullanılır. Fotoselli havlu makinesi kullanılması birçok yönden kolaylık ve fayda sağlar. 

Fotoselli havlu makinesi kâğıt havludan tasarruf edilmesini sağlar çünkü koparılacak kâğıthavlunun miktarı önceden belirlenmiştir ve yeteri kadar kâğıt havlu çıkarılır. Öte yandan fotoselli kâğıt havlu makineleri sağlık ve hijyen açısından da güvenilir bir icattır. Çünkü kâğıt havlu ele gelmeden önce açıkta bulunmamakta ve etraftan mikrop virüs vs. almamaktadır. Fotoselli kağıt havlu makineleri bulunduğu ortama görsellik açısından güzellik katar ve kotu görünüme izin vermez. Lavabodasarkmış yere değmiş ya da öylece sallanan havlu yerine el uzatıldığında yeteri kadar gelen havlu her zaman daha tercih edilir olmuştur. 

Günümüzde de kafelerde otellerde iş yerlerinde eğlence merkezlerinde kullanımı artan fotoselli havlu makineleri estetik ve sağlık açısından en gözde havlu kullanım sekli olmalıdır ve nitekim öyledir de. Fotoselli havlu makineleri isteğe göre farklı şekillerde farklı kapasitelerde farklı renklerde olabilmektedir. Ortama en uygun fotosel ki havlu makinesinin secimi elbette çok önemlidir. Uygun renkte fotosel ki kâğıt havlu makinesi ortamınıza estetik açıdan güzellik katmakla beraber kapasitesi fazla olan bir fotoselli kâğıt havlu makinesi de daha fazla havlu almasıyla daha uzun kullanım süresine izin verecek.Bu da daha az sıklıklakağıt havlu değiştirmenize neden olacaktır ve tabi ki bu da sizin için vakitten tasarruf sağlayacaktır. Fotosel ki kâğıt havlu makinelerini bulunduğunuz yerdeki bu tarz aparatlar satan alıveriş merkezlerinden temin edebileceğiniz gibi internet üzerinden online alışveriş ile de temin edebilirsiniz. 

Ortamınıza ve bütçenize uygun fotoselli kâğıt havlu makinesi seçmek her zaman için sizin yararınızaolacaktır. Fotoselli havlu makineleri artık günümüzde her yerde bulunması gereken ve hayatımıza kolaylık sağlayan bir makinedir. Bunun için kullanımını artırmak tüm insanların yararına olacaktır.

 

© 2019 Ak Hijyen Tüm hakları saklıdır.

RapidSSL, Visa, Mastercard
Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
whatsapp